• Stravovanie v školskej jedálni

•

Vedúca ŠJ v spolupráci s riaditeľkou MŠ zabezpečujú stravu detí v súlade s vyhláškou MŠ SR č. 366/2007 Z.z o podrobnostiach činnosti a prevádzke zariadení školského stravovania.

Suma stravného je vždy aktuálne uvedená v aplikacii edupage, sekcia platby. Platbu je potrebné realizovať najneskôr vždy k 21.dňu v mesiaci na ten nasledujúci mesiac najlepšie bankovým prevodom na ČÍSLO ÚČTU:

SK 43 0900 0000 0050 3894 8924.

V školskej jedálni sa pripravuje strava podľa Materiálno - spotrebných noriem a receptúr pre školské stravovanie vydaných Ministerstvom školstva Slovenskej republiky. Jedálne lístky sa zostavujú podľa zásad na zostavovanie jedálnych lístkov v zariadeniach školského stravovania:

• 1 x v týždni múčne jedlo
        • 2 x v týždni jedlo s plnou dávkou mäsa
        • 1 x v týždni jedlo so zníženou dávkou mäsa
        • 1 x v týždni slané vegetariánske / bezmäsité / jedlo

V školskej jedálni sa na prípravu jedál nepoužívajú geneticky modifikované potraviny!
        Výška stravného v ŠJ je 3,10 eur spolu.

V prípade ochorenia /neprítomnosti/ dieťaťa v MŠ je možné odhlásiť stravu najneskôr do 18.00 dňa ktorý predchádza ďaľšiemu dňu.

Strava sa odhlasuje priamo cez aplikáciu edupage, v sekcii menu.

Možnosť stravovania:
        - celý deň /desiata, obed, olovrant/

Ak rodič žiada, aby sa dieťaťu nepodávala určitá potravina, musí postupovať nasledovne:
        a) odovzdá MŠ a vedúcej ŠJ písomnú žiadosť, kde uvedie na ktorú potravinu je dieťa alergické alebo z akého dôvodu dieťaťu nemá byť určitá potravina podávaná
        b) v prípade alergie priloží rodič k žiadosti i stanovisko odborného lekára

Časové zadelenie podávania stravy:

1. ZMENA

2. ZMENA

3. ZMENA

Desiata

9.00 h

9.20 h

9.40 h

Obed

11.20 h

11.50 h

12.20 h

Olovrant

14.00 h

14.20 h

14.40 h

Jedálny lístok si môžete pozrieť na stránke:

Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa

Dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej „dotácia na stravu“) možno poskytnúť na zabezpečenie obeda a iného jedla dieťaťu v materskej škole a v základnej škole. Cieľom poskytnutia dotácie na stravu je najmä podpora výchovy detí k zdravým stravovacím návykom, ako aj finančné odbremenenie rodičov detí od platenia úhrady za stravu.

Dotácia na stravu sa poskytuje:

na deti podľa § 4 ods. 3 písm. a) zákona, navštevujúce

posledný ročník materskej školy alebo základnú školu

Žiadateľom o dotáciu môže byť zriaďovateľ materskej školy.

Žiadosť o dotáciu

Žiadosť o dotáciu na stravu podáva žiadateľ na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, v ktorého územnom obvode má sídlo žiadateľ dotácie s výnimkou občianskeho združenia. Občianske združenie podáva žiadosť na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa sídla materskej alebo základnej školy.V prípade ak zriaďovateľ žiadosť podá neexistuje však zákonná povinnosť žiadosť podať.

Rozhodnutie o podaní žiadosti je na zriaďovateľovi. Nie je to jeho zákonná povinnosť.

Výška dotácie

Dotácia na stravu sa poskytuje v sume 1,20 € za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole alebo vyučovania v základnej škole a odobralo obed alebo iné jedlo.